Xpert Eleven
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Chicos del Inferno
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Partea VII -Povestea primului titlu!

In jos 
AutorMesaj
Zinedine5Zidane
Admin
Admin
Zinedine5Zidane


Numarul mesajelor : 1416
Varsta : 100
Localizare : In Romania :)
Data de inscriere : 04/09/2008

Partea VII -Povestea primului titlu! Empty
MesajSubiect: Partea VII -Povestea primului titlu!   Partea VII -Povestea primului titlu! Icon_minitimeVin Sept 12, 2008 4:13 pm

Câștigarea titlului cu Rapid, la fel de importantă pentru Valentin Stănescu ca nașterea fiului său

Valentin Stănescu a rămas în amintirea iubitorilor de fotbal ca un portar curajos, tehnic și spectaculos deopotrivă, sigur și eficient în intervenții. Pentru rapidiști, "Zimbrul" a lăsat în urmă o amintire de neșters, a fost primul antrenor care a adus Rapidului primul titlu.
"De patru nopti n-am dormit.In fiecare noapte m-am culcat la ora unu, m-am zvarcolit pana la ora trei, iar de la aceasta ora m-am dus, ca sa ma linistesc, sa pescuiesc... Acest ultim meci a fost pentru mine un cosmar. Ce am azi in suflet? O singura data am mai trait clipele de acum, cand s-a nascut fiul meu Mugurel. Ce n-au facut echipele Rapid cu mariel individualitati ale timpului au reusit acesti baieti cu suflet de aur."
Sus In jos
https://cdi-league.forumgratuit.ro
 
Partea VII -Povestea primului titlu!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Partea IX -Povestea primului titlu!
» Partea X -Povestea primului titlu!
» Partea XI -Povestea primului titlu!
» Partea I -Povestea primului titlu!
» Partea II -Povestea primului titlu!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Xpert Eleven :: Rapid 1923 Bucuresti :: Istorie Rapid-
Mergi direct la: