Xpert Eleven
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Chicos del Inferno
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Partea IX -Povestea primului titlu!

In jos 
AutorMesaj
Zinedine5Zidane
Admin
Admin
Zinedine5Zidane


Numarul mesajelor : 1416
Varsta : 100
Localizare : In Romania :)
Data de inscriere : 04/09/2008

Partea IX -Povestea primului titlu! Empty
MesajSubiect: Partea IX -Povestea primului titlu!   Partea IX -Povestea primului titlu! Icon_minitimeVin Sept 12, 2008 4:17 pm

Cum au trăit jucătorii de aur ai Rapidului meciul care a adus primul titlu în Giulești!

Jami Jamaischi: "Azi noapte am visat ca Petrolul ne-a batut cu 3- 1, iar Dinamo a castigat cu 3- 0. M-am trezit lac de transpitatie. Mai mare fericire ca cea pe care o traiesc astazi, nu poate exista."
Nae Georgescu: "Cat de bine i-am inteles azi pe inflacaratiinostri suporteri. Am tremurat 90 de minute, iar la sutul lui Roman mi s-a oprit respiratia. Desi n-am jucat azi, ma simt omul cel mai fericit."
Puiu Ionescu: "Ziua casatoriei si ziua de azi sunt cele mai fericite zile din viata mea. Sa stiti ca atunci cand l-am vazut pe roman singur in fata lui Raducanu n-am crezut ca am sa maia puc aceasta A DOUA ZI!"
Culae Lupescu: "Nu-mi vine sa cred ca am luat campionatul. Pur si simplu nu-mi vine sa cred. Acest titlu care a fost ani de zile pentru noi este in sfarsit al nosdtru? Ciupeste-ma Jami sa nu cred ca visez!"
Dan Coe: "Am castigat un foarte greu razboi psihologic. Inchin aceasta victorie minunatilor nostri suporteri care sunt alaturi de noi si la bine si la rau."
Parpala Codreanu: "De copil am visat ca echipa mea favorita, RAPIDul, as cucereasca campionatul. N-as fi crezut ca eu am sa contribui direct la aducera titluilui in Giulesti. Cand am vazut, insa la pregatirea jocului, ca lui nea Tinel(n.n.- Valentin Stanescu) ii jucau ochii in lacrimi, am stiut ca de pe stadionul ploiestean noi nu puteam iesi decat campioni."
Niki Dumitriu: "Eu azi n-am avut emotii. Simteam ca va fi ZIUA NOASTRA. Jucatorii din aparare au lupatat extraordinar si m-am dat seama ca nu puteam primi gol. La magistrala foarfeca a lui Puiu (n.n. Ionescu) am crezut ca s-a terminat campionatul, dar a trebuit sa rezistam pana in minutul 90."
Iliuta Greavu: "Am jucat in ultimele 30 de minute cu un nod in gat. Fiecare minut care ne apropia de titlu mi se parea fara sfarsit. Aceasta jumatate de ora a fost cel mai greu examen din viata mea."
Rica Raducanu: "In ultimele cinci minute imi venea sa ii strig lui nea Tinel sa ma schimbe. Pana atunci nu am avut nici o emotie, dar din clipa aceea am inceput sa simt ca mi se taie picioarele."
Bebe Nasturescu: "Cred ca la ora aceasta sotia mea este fiinta cea mai fericita. Mare RAPIDista, chiar inainte de a ma cunoaste (pe cuvant!), ea s-a bucurat mai mult ca oricine de succesul nostru, cu atat mai mult cu cat, peste doua luni va naste (sper) un al treilea RAPIDist. Acestor doua fiinte dragi le inchin titlul pe care l-am cucerit noi astazi la Ploiesti."
Victor Stanculescu (antrenor secund): "Am facut drumul Bucuresti- Ploiesti azi noapte, in jurul camerei. De zece ani, de cand am imbratisat cariera de antrenor, azi am ajuns la concluzia ca munca si sacrificiile sunt intr-o zi rasplatite."
Sus In jos
https://cdi-league.forumgratuit.ro
 
Partea IX -Povestea primului titlu!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Partea X -Povestea primului titlu!
» Partea XI -Povestea primului titlu!
» Partea I -Povestea primului titlu!
» Partea II -Povestea primului titlu!
» Partea III -Povestea primului titlu!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Xpert Eleven :: Rapid 1923 Bucuresti :: Istorie Rapid-
Mergi direct la: