Varsta : 100
Localizare : In Romania :)
Data de inscriere : 04/09/2008

Drama celei de-a treia retrogradări / Rică este prins în ofsaid! :) Empty
MesajSubiect: Drama celei de-a treia retrogradări / Rică este prins în ofsaid! :)   Drama celei de-a treia retrogradări / Rică este prins în ofsaid! :) Icon_minitimeJoi Sept 11, 2008 10:18 pm

Ultimele șase etape au fost de-a dreptul catastrofale: două înfrângeri și patru egaluri (dintre care două pe teren propriu) au dus Rapidul în Divizia B!

Penultima etapă, care a programat meciul cu FC Constanța, din 16 iunie 1974, jucat pe stadionul “23 August”, în nocturnă, a prilejuit o fază unică la noi. Turcu egala pentru „marinari” în minutul 79 și aproape că pecetluia retrogradarea giuleștenilor. Spre finalul meciului, în minutele de presiune haotică a Rapidului, Rică a părăsit poarta și s-a dus în careul advers, la un corner, pomenindu-se la un moment dat rămas chiar lângă omologul său constănțean, adică în ofsaid!